Wraz z wiekiem na twarzy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Ich przyczyną jest stopniowy zanik włókien kolagenowych, które są odpowiedzialne za jędrność skóry. Zmarszczki są coraz głębsze, a wyraźny owal twarzy stopniowo zanika. Dodatkowo w okolicach żuchwy zbiera się nadmiar skóry, policzki opadają, a usta i powieki tracą swój dawny kształt. Istnieje wiele sposobów walki z upływem czasu, jednak najskuteczniejsze to te, które jednocześnie są najbardziej inwazyjne.
Lifting twarzy – co to jest?
Wydawałoby się, że liftingiem twarzy interesują się jedynie osoby po 40 roku życia, jednak obecnie coraz częściej młodsze osoby decydują się na takie rozwiązanie. To popularny zabieg chirurgiczny, który polega na naciągnięciu skóry poprzez usunięcie jej nadmiaru. Chirurg nacina skórę w okolicy skroni, wzdłuż linii włosów oraz przed i za uszami, aby następnie ją naciągnąć. Lifting wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i w zależności od skali problemu trwa od 1 do 3 godzin. Młody wygląd zyskujemy już niemal po zabiegu, jednak pełny efekt widoczny jest dopiero po kilku miesiącach.
Przed zabiegiem niezbędna jest kompleksowa konsultacja lekarska i szereg badań, aby upewnić się, że nie istnieją żadne przeciwskazania. Lifting, tak samo jak każdy inny zabieg chirurgiczny, niesie za sobą ryzyko powikłań. Aby zminimalizować prawdopodobieństwo ich wystąpienia, warto wybrać renomowaną i polecaną klinikę chirurgiczną.
Należy pamiętać, że nawet jeśli zdecydujemy się na lifting, twarz nadal pozostaje pod wpływem naturalnych procesów starzenia. Niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja i utrzymanie stałej wagi, dzięki czemu efekt może utrzymywać się nawet do 10 lat.